Sučany Alumni logo

English version | Prihlásenie - Registrácia

18. 12. 2017

News from Sučany Alumni (December 2017 issue)

Prinášame krátke decembrové news. Dozviete sa o viacerých tradičných školských a Alumni akciách, ktoré sa konajú už tento týždeň, a tiež plánoch na začiatok roka 2018. Plus ako vianočný darček - ďalšie skvelé číslo školského časopisu Karis z nášho archívu.

H O T   N E W S:

• Stane sa
1/ Večerná škola
2/ X-mas Assembly + Carol Competition
3/ Christm-ASS

+

4/ Big SA survey – aktualizuj si informácie v našej databáze
5/ Alumni cechy /Alumni guilds/
6/ „GBAS House“ - SA internát rodinného typu v Sučanoch

• Iné
7/ KARIS

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
F U L L   N E W S:

• STANE SA:

1/ Večerná škola
Už tradičná Večerná škola sa uskutoční vo štvrtok 21.12.2017. Sučany Alumni chce byť aj tento rok súčasťou a ponúknuť zaujímavé aktivity. Dávame do pozornosti z oficiálneho programu Večernej školy:

14:00 - 15:00, room 1.16
O 14.00 sa vďaka SA môžeme tešiť na diskusiu s Jurajom Gagom, spoluautorom knižky Hlava 20, ktorá mladým otvorí brány sveta a starším pripomenie, na čom naozaj záleží. Napísali ju dvaja obyčajní mladí chalani – Andrej Krúpa a Juraj Gago, ktorí si chcú plniť sny a na svojej ceste ich postretla myšlienka - napísať knihu o živote, aj keď o ňom nevedia skoro nič. Počas školy sa zabávali, nosili domov trojky, učitelia ich vôbec nemuseli, no napriek tomu si našli vlastný svet a v ňom šťastie. Kniha Hlava 20 je však iná ako bežná motivačná literatúra. Vytvorili ňou zábavné čítanie spojené s hlbokými myšlienkami. Kniha má za úlohu podporiť, inšpirovať a nájsť v tebe len to najlepšie. Juraj má 21 rokov a pochádza z Trenčína, spoluzakladateľ digitálnu agentúru SECTIO DIVINA a občianske združenie ENJOY. Zabehol maratón, venuje sa triatlonu. Študoval reklamu v Dánsku a vo Frankfurte, a počas strednej školy žil rok na predmestí Chicaga. Jeho snom je stať sa prezidentom.

16:00 - 17:00, room 1.16
Slovenskou žurnalistikou v posledných mesiacoch otriasa téma korupcie. Vďaka spolupráci s našimi absolventmi zo Sučany Alumni môžeme na Večernej škole privítať nášho absolventa, predsedu SA, Tomáša Jacka. Tomáš si pre nás upravil prednášku (s ktorou vystupuje aj pred vysokoškolákmi na univerzite, kde učí) a ochotne vysvetlí, čo je to korupcia a ako proti nej bojovať.

image

2/ X-mas Assembly + Carol Competition
Vianočné assembly sa uskutoční v piatok 22.12.2017 od 11:10 v telocvični. Absolventi tiež majú možnosť zúčastniť sa súťaže X-mas Carol Competition - či už spev alebo hra na hudobnom nástroji. Tímy/záujemcovia o účasť v súťaži prosím napíšte na .(Pre zobrazenie tejto e-mailovej adresy musíš mať zapnutý JavaScript) do 20.12.2017, 20:00 . Prosím dajte nám taktiež vedieť, ak sa assembly plánujete zúčastniť.

3/ Christm-Ass
Podobne tradičná a “must-be-there” akcia pre absolventov ale aj žiakov. Piatok 22.12.2017 od 20:00 v Rock pub Kocka na Jilemnického 4 v Martine.


+ stále aktuálne informácie a výzvy z posledného newslettera:


4/ Big SA survey – aktualizuj si informácie v našej databáze
V januári budeme posielať a zdieľať dotazník, v ktorom vás budeme prosiť o aktualizáciu vašich údajov v našej databáze. Zároveň budete mať možnosť sa vyjadriť k viacerým otázkam, ktoré nám pomôžu v nastavení a cieľoch SA do budúcnosti. Budeme sa napríklad pýtať aj na oblasti, v ktorých by ste nám alebo GBASu mohli pomôcť. Vopred ďakujeme za aktualizáciu vašich údajov a tešíme sa na vaše odpovede.

5/ Alumni cechy /Alumni guilds/
Profesor Peter Paulík, ktorý sa opäť stal podpredsedom SA sa už dávnejšie zamýšľa nad možnosťou vytvoriť absolventské cechy. Išlo by o neformálne skupiny – výmenu kontaktov medzi jednotlivcami, ktorí pracujú alebo sa zaujímajú o konkrétne kariérne oblasti. V prípade záujmu tak plánujeme vytvoriť/podporovať napr. cech právnikov, architektov, ITčkárov, manažérov, masérov, fyzikov, ekonómov, jazykárov, chovateľov papagájov, atď. Okrem benefitu výmeny skúseností medzi členmi, by SA chcelo tieto cechy podporovať a oslovovať napríklad pre účely prezentácií pre žiakov, pre pomoc s kontrolou prihlášok na VŠ, mentoring alebo pre účely konzultácie konkrétnych otázok a situácií (napr. výstavba internátu).
VÝZVA: V prípade záujmu o vytvorenie cechu a pozíciu „cechmajstra“ nás prosím kontaktujte. Bude to zároveň jedna z otázok v našom plánovanom prieskume.
NOVINKA! Prvý cech - Higher Education Guild už vznikol. Gratulujeme “cechmajsterke” Lenke Gorfman (roč. 2001-2006).

6/ „GBAS House“ – SA internát rodinného typu v Sučanoch
Jednou z priorít nového predsedníctva SA je iniciovať zámer a v priebehu niekoľkých rokov vybudovať internát rodinného typu v Sučanoch „GBAS House“ pre účely nášho gymnázia. V pláne je vybudovať internát, ktorý bude majetkom SA a bude zariadený a koncipovaný ako dom (house). Zároveň bude minimálne jedna izba v dome určená pre učiteľa (učiteľov) školy – house mastera, ktorý bude zabezpečovať úlohu vychovávateľa a dospelej zodpovednej osoby v dome. V dome by našlo ubytovanie okolo 15 žiakov a max. 2 učitelia, t.j. 5 izieb pre žiakov a 1 garsónka pre učiteľa/vychovávateľa – house mastera + jedna spoločenská miestnosť s kuchyňou/jedálňou.
VÝZVA: V prípade, že by ste o tomto zámere chceli vedieť viac, nám dajte prosím vedieť. Máme hotový prvý ideový/projektový zámer. Momentálne prebieha oslovovanie partnerov, špecifikovanie zámeru a hľadanie vhodnej lokality – objektu v Sučanoch. Následne začneme s fundraisingom.

• Iné

7/ KARIS
KARIS 2_2015/2016 (November - December issue)

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
That’s it for today and for this year folks!

Merry Christmas and a Happy New Year!

Tomáš Jacko
http://www.sucanyalumni.sk
.(Pre zobrazenie tejto e-mailovej adresy musíš mať zapnutý JavaScript)