Sučany Alumni logo

English version | Prihlásenie - Registrácia

GBAS Interns

image
Knowledge is of no value unless you put it into practice.
                                                        Anton Chekhov

GBAS Interns je projekt zameraný na podporu šikovných stredoškolských študentov vo veku 14-19 rokov. Cieľom je umožniť mladým ľuďom s veľmi veľkou vášňou pre svoj odbor vyskúšať si prácu odborníka na vlastnej koži, a to prostredníctvom stáže. 

Prečo sme tu?
Slovensko je krajina plná ambicióznych snaživých stredoškolských študentov so zápalom pre vec a často znalosťami hodnými oveľa starších odborníkov. Možností pre realizáciu ich nápadov a snov je však málo, keďže všade platia určité vekové obmedzenia, ktoré bránia mladším študentom hlásiť sa na odbornú stáž. My však veríme, že vek nie je rozhodujúci faktor v schopnostiach a šikovnosti jednotlivca a nemal by brániť motivovaným študentom v rozvoji. Preto sme sa v spolupráci so Sučany Alumni rozhodli rozbehnúť projekt, ktorý umožní aj tým mladším realizovať svoj potenciál a vášeň: GBAS Interns.

GBAS Interns na GBAS-e
Práve Bilingválne gymnázium Milana Hodžu v Sučanoch je známe proaktívnymi študentmi, ako aj silnou priateľskou komunitou absolventov tejto školy. Kooperácia ex-GBASákov s terajšími študentmi je súčasťou nášho projektu realizovaného na škole. Prvým krokom bolo vytvorenie dotazníka, ktorý nás priebežne informuje o záujme absolventov ponúknuť pracovnú stáž pre aktuálnych žiakov školy. V prípade záujmu o vyplnenie dotazníka, prosím, kliknite sem.

Čo bude ďalej?
Rôznorodosť stáží bude závisieť od ochoty absolventov. Čím viac ich bude, tým väčšia bude škála ponúk a odborov. Momentálne sa pripravujú profily pre stáže z oblasti biológie rastlín, bioinformatiky, programovania, či marketingu. Pre sledovanie aktuálnych informácií navštívte našu stránku na facebook-u.

Ako vyberáme študentov?
Keďže stáže bývajú náročné, vyberáme iba motivovaných žiakov so sebadisciplínou a reálnym záujmom zlepšovať sa v danej oblasti. Proces výberu študenta bude špecifický pre každú stáž, rovnako ako aj trvanie a priebeh stáže bude závisieť od samotného absolventa ponúkajúceho stáž.

Dá sa to!
Ak máte záujem prečítať si o úspešnej odbornej stáži v laboratóriu realizovanej už počas strednej školy, klik sem.

V prípade otázok použite kontakt: .(Pre zobrazenie tejto e-mailovej adresy musíš mať zapnutý JavaScript)

Zuzana Hudáčová

Aktuálne udalosti

Pre informácie o práve prebiehajúcich a plánovaných aktivitách sledujte sekciu Aktuality.


Aktivity v predchádzajúcich rokoch

Školský rok 2013/14
Školský rok 2012/13
Školský rok 2011/12
Školský rok 2010/11
Školský rok 2009/10PÁČIA SA VÁM NAŠE AKTIVITY?
Podporte nás!

Cez PayPal

Bankovým prevodom - IBAN:
SK69 0200 0000 0026 2974 4559


PODPORTE SUČANY ALUMNI
vďaka 2% z Vašich daní

Údaje potrebné na poukázanie
2% z daní Sučany Alumni:


• Obchodné meno: Sučany Alumni – Spoločnosť absolventov gymnázia v Sučanoch

• Právna forma:
občianske združenie

• Sídlo – obec, PSČ, ulica, číslo:
Sučany, 03852, Komenského, 215

• IČO: 42069343