Sučany Alumni logo

English version | Prihlásenie - Registrácia

O nás

Sučany Alumni je oficiálna organizácia absolventov Bilingválneho gymnázia Milana Hodžu v Sučanoch, založená v roku 2009. Sme absolventi gymnázia, ktorým nie je ľahostajný osud stále „našej“ školy. Prežili sme tu krásne chvíle a máme záujem pomáhať škole a vrátiť jej späť to, čo nám pred rokmi dala. Pomáhame preto hlavne jej dnešným študentom, aby osobnostne rástli a dostali sa na najlepšie univerzity.

So zvyšujúcim sa počtom absolventov a talentovaných mladých ľudí gymnázia veríme, že je dôležité mať organizáciu, ktorá bude spájať a udržiavať kontakty študentov, učiteľov a ostatných zamestnancov po skončení štúdia alebo práce na našom gymnáziu. Chceme vytvárať priestor tiež pre všetkých, ktorí tu práve študujú alebo pracujú a majú záujem spoznať množstvo zaujímavých ľudí, teda absolventov tohto jedinečného bilingválneho gymnázia. Sučany Alumni poskytne formálne i neformálne príležitosti a priestor pre kontakty, výmenu informácií a predovšetkým podporu školy, jej žiakov, zamestnancov a tiež jej bývalých žiakov a zamestnancov. Organizácia čerpá inšpiráciu z tradície britských old boys a alumni societies, ktoré nielen zjednocujú absolventov, ale tiež udržujú kontakty medzi nimi a školou a vytvárajú podmienky pre podporu a rast školy.

Naše hlavné priority:

  • Združovať, udržiavať kontakty a vytvárať nové medzi absolventmi a bývalými zamestnancami spoločne s aktuálnymi žiakmi a zamestnancami školy
  • Vytvárať priestor pre podporu a rast školy, jej žiakov a pracovníkov

Povedali o nás:
„Je skvelé, že Sučany Alumni vzniklo, pretože naša škola naberá s vašou pomocou nový smer.“ (Mária Fujková, roč. 05-10, držiteľka Student Award 2010)
„Sučany Alumni is one of the crucial factors, that brings the world outside into the school.” (Michal Kovářík, roč. 02-07, bývalý predseda Žiackej rady školy)

ĎAKUJEME NAŠIM SPONZOROM

image

image

image

image

image

image

Veľké poďakovanie za vytvorenie webstránky a jej pravidelnú údržbu patrí nášmu absolventovi Radoslavovi Husárovi (radosoft.com).

Za preklad webstránky ďakujeme našim absolventkám Bibiane Valigurovej a Monike Veselej, súčasným študentkám prekladateľstva a tlmočníctva, a Marianne Bachledovej, súčasnej študentke anglického jazyka a kultúry a ruského jazyka a kultúry.

Stanovy

Stanovy občianskeho združenia Sučany Alumni v PDF.Zakladatelia Sučany Alumni

Tomáš Jacko (2001–06)
Jakub Malý (1995–00)
Ing. Peter Paulík (Teacher)
Ivan Polák (2001–06)


Súčasné predsedníctvo

Tomáš Jacko (2001–06)
Petra Trubinská (2009–14)
Miroslav Medveď (2000–05)
Peter Paulík


Kontrolná komisia

David Krišťák (2003–08)
Ivan Polák (2001–06)


Študentskí koordinátori

Tomáš Buchel (2015–)
Kristína Grolmusová (2015–)
Simona Kovaľová (2015–)