Sučany Alumni logo

English version | Prihlásenie - Registrácia

Bývalí členovia predsedníctva

Jakub Malý , spoluzakladateľ, podpredseda (2009–12)
Ivan Polák, spoluzakladateľ, podpredseda (2009–11)
Peter Paulík , spoluzakladateľ, podpredseda (2009–12; 2017-18)
Veronika Rákošová, podpredsedníčka (2011–12)
Jakub Brindza, podpredseda (2012–14)
Michal Kovářík, podpredseda (2012–15)
Kristína Lucia Krogmannová, podpredsedníčka (2014–15)
David Nemček, podpredseda (2016–2017)
Štefan Korbeľ, predseda (2012–2017)

***

Štefan Korbeľ, predseda (2012–2017)

imageLegenda hovorí, že GBASákom som od prvého zhliadnutia vežičky pri ceste z Martina na prvé pretestovanie, teda niekedy od jari 2004. Po dvoch krásnych rokoch na sučianskom gymnáziu som odišiel na anglickú chlapčenskú Shrewsbury School vďaka štipendiu Nadácie otvorenej spoločnosti (NOS–OSF) ponúkanému v spolupráci s The Headmasters’ and Headmistresses’ Conference (HMC). Pretože mám našu školu a skvelých ľudí, ktorí po jej schodoch behali a behajú hore-dole, úprimne veľmi rád, tak som sa do piateho ročníka do Sučian vrátil po získaní anglickej maturity v septembri 2008. Napriek tomuto úprimnému citu, ktorý k Sučanom prechovávam, som sa rozhodol v poslednom ročníku neprepadnúť a ísť na Aberystwyth University, kde študujem medzinárodnú politiku s francúzštinou. Posledný rok som strávil vďaka programu ERASMUS na l’Institut d’études politiques de Strasbourg vo Francúzsku, kde som získal le Diplôme interdisciplinaire d’études européennes.

Popri štúdiu si rád zahrám futbal a partičku šachu. Medzi moje záľuby patria aj politika, medzinárodné vzťahy, história, filozofia a literatúra. Rád sa stretávam s priateľmi a počúvam ich pri šálke zeleného čaju či flat white, alebo pohári kvalitného červeného vína či správne vychladeného ležiaka.


David Nemček, podpredseda (2016–2017)


Michal Kovářík, podpredseda (2012–15)

imageMichal nastúpil do Sučian na jeseň 2002, aby sa ešte počas toho školského roku stal podpredsedom Žiackej rady a aby nasledujúci šk.rok (2003/2004) sa stal jej predsedom. Pod jeho vedením bola Žiacka rada radikálne zreformovaná, nadviazala úzku spoluprácu s vedením školy a ZRPŠ a stala sa integrálnou súčasťou fungovania školy. Michal takisto reprezentoval školu na debatných turnajoch, roku 2005 bol vyhlásený za najlepšieho rečníka na celoslovenskom debatnom finále. Na vysokú školu šiel na Masarykovu univerzitu do Brna, kde roku 2012 vyštudoval úzkoprofilový a v rámci strednej Európy unikátny odbor bezpečnostných a strategických štúdií, kde si plánuje urobiť doktorát. Pracuje pre spoločnosť Student Agency na rôznych pozíciách už od roku 2008.

Medzi jeho záľuby patrí vážna hudba, jadrové strategické koncepty, teórie medzinárodných vzťahov a bezpečnostných štúdií, implikácie jadrovej proliferácie na medzinárodné vzťahy… ale aj železnica, letectvo… smile


Kristína Lucia Krogmannová, podpredsedníčka (2014–15)


Jakub Brindza, podpredseda (2012–14)

imageSom študent 4. ročníka na GBAS-e a snažím sa vychádzať v ústrety potrebám a nápadom veľkej skupiny ľudí, ktorí na škole pôsobia. Napĺňať tento cieľ som sa pokúšal ako prezident študentskej spoločnosti ProFor U v šk. roku 2011/2012 a budem v tom pokračovať aj naďalej ako podpredseda v združení Sučany Alumni a takisto ako zástupca študentov v rade školy. V mojom pôsobení vo vedení Sučany Alumni sa budem pokúšať o užitočné a napĺňajúce stretnutia aktuálnych a bývalých študentov, ktoré by napomohli mladým ľuďom lepšie sa orientovať vo svete a na budúcich univerzitách.
Your-EDU co-founder.


Jakub Malý , spoluzakladateľ, podpredseda (2009–12)

Jakub maturoval v Sučanoch v roku 2000. V treťom ročníku úspešne viedol študentskú spoločnosť Trikon a taktiež spravoval webstránku školy. V roku 2004 skončil University of New York, kde študoval Business Administration (Finance & Management). Už popri štúdiu pracoval ako Marketing Specialist v spoločnosti Telefonica O2 a neskôr na pozícii Project Manager v spoločnosti Atlantik Finanční Trhy. Od roku 2007 je zamestnaný vo firme X-Trade Brokers DM S.A. na pozícii Branch Director pre Českú republiku a Slovensko. Jakub ovláda 5 jazykov a medzi jeho záľuby patrí golf, cestovanie a práca. Motto: „Dokonalosť vidím v detailoch, ale dokonalosť sama detail nie je.“


Veronika Rákošová, podpredsedníčka (2011–12)

image Veronika nahradila Ivana Poláka v júni 2011. Je študentkou štvrtého ročníka. Je členkou Dreams & Teams klubu, reprezentuje školu vo volejbale a šachu. V štúdiu by chcela pokračovať na medicíne (dúfajme, že v Prahe). Patrí medzi organizátorov školských podujatí a snaží sa, aby nielen ona sama napredovala, ale aby aj škola ostala tou najlepšou na Slovensku. Medzi jej záľuby patrí hlavne šport, kde v karate dosiahla majstrovské tituly, no takisto aj volejbal či snowboarding. Veľmi rada cestuje a spoznáva nové miesta a nových ľudí, a preto sa drží hesla: „Svoj osud si človek musí vybrať, a nie len prijať.“ P. Coelho


Ivan Polák, spoluzakladateľ, podpredseda (2009–11)

Ivan študoval na gymnáziu v Sučanoch v rokoch 2001 až 2006. V štvrtom ročníku strávil rok na strednej škole v USA. V Sučanoch bol členom Študentskej rady a Debatného tímu, bol redaktorom pri zrode časopisu Potpourri.  Ukončil bakalárske štúdium v odbore medzinárodný obchod na Vysokej škole ekonomickej v Prahe a v súčasnosti pokračuje na rovnakej škole v magisterskom štúdiu medzinárodný manažment. Riadi združenie bývalých výmenných študentov na Slovensku, Rotex, ktoré funguje pod záštitou Rotary. Posledné tri roky pracoval ako lektor angličtiny v jazykovej škole. Záľuby sú cestovanie, kolieskové korčule, tenis, dobrá hudba a tanec. Ivan bol podpredsedom SA od jeho vzniku do júna 2011.

Peter Paulík
image

Po ukončení štúdia na Elektrotechnickej fakulte SVŠT pracoval ako analytik vo VS dopravy, vo Výskumnom ústave železníc ako programátor, v ZTS na viacerých postoch - nakoniec ako poradca riaditeľa. V Dánsku absolvoval školenie pre manažérov. Následne pracoval v Združení slovenských priemyselných podnikov ako tajomník a neskôr riaditeľ. Na škole je od roku 2000. Vyučuje predmety fyzika, technické kreslenie (predtým deskriptívna geometria), technickú grafiku, programovanie. Motto: “Skúste aj vy zrealizovať svoje sny - ja to robím”.

image

Predsedníctvo Sučany Alumni

Tomáš Jacko (2001–06)
Petra Trubinská (2009–14)
Miroslav Medveď (2000–05)
Peter Paulík

Súčasné predsedníctvo >
Bývalí členovia predsedníctva >

Kontrolná komisia

David Krišťák (2003 – 2008)
Ivan Polák (2001 – 2006)