Sučany Alumni logo

English version | Prihlásenie - Registrácia

13. 03. 2018

Ohliadnutie za večernou školou 2017

21. 12. 2017 aj Sučany Alumni prispelo do bohatej ponuky programu Večernej školy 2017.  Žiakom sme ponúkli hneď dve prezentácie s diskusiou. Naše pozvanie prijal Juraj Gago, spoluautor knihy Hlava 20. Druhou časťou programu bola prednáška Tomáša Jacka, predsedu Sučany Alumni, na tému “korupcia”.

Hlava 20
Energicky vkráčal do triedy a na tabuľu napísal 5 bodov, nad ktorými sme rozmýšľali ešte dlho po tom, čo odišiel. Juraj Gago, spoluautor knihy Hlava 20, nás v priebehu hodiny presvedčil, prečo sa toto dielo stalo bestsellerom. S humorom a vážnosťou zároveň prešiel cez témy ako životné ciele, trpezlivosť či sebadôvera. Podelil sa s nami o rôzne tipy ako cestovateľ či čitateľ, jednoducho odpovedal na zložité otázky a dodal nám pravidelne potrebnú dávku motivácie.
Napriek tomu, že sám má len 21 rokov, svojím pohľadom na život dokáže dať človeku veľa. A preto na mojom „reading liste“ pribudla nová kniha grin

(Simona Kovaľová)

image

Korupcia
Vo štvrtok, 21. 12. 2017 sa na akcii Večerná škola uskutočnila aj prednáška na tému “korupcia”. O tomto aktuálnom probléme nám rozprával vysokoškolský učiteľ a predseda Sučany Alumni, Tomáš Jacko. Tomáš pracoval pre Transparency International Slovensko a prednáša o korupcii aj na Ekonomickej univerzite v Bratislave, takže je v tejto téme doma. Dozvedeli sme sa presnú definíciu korupcie, prečo sa s ňou stretávame a aj jej následky. Prednáška prebiehala interaktívnou formou. Mali sme možnosť spýtať sa na akékoľvek nejasnosti, odpovedali sme na náročné otázky a “zahrali” sme sa aj na sudcov - určovali sme čo korupcia je, a čo nie je. Na koniec sme zistili výšku korupcie v iných krajinách a aj to, ako jej predchádzajú. Tomáš pridal aj svoj názor na obranu proti nej tu na Slovensku. Myslím, že sme získali veľa nových a zaujímavých informácii, ktoré nám budú ešte dlho rezonovať v hlave. Ak by sa prednáška niekedy opakovala, odporúčam naozaj každému.

(Filip Fukas)