Sučany Alumni logo

English version | Prihlásenie - Registrácia

20. 09. 2017

Oxford & Cambridge - Are you the next one?

Vo štvrtok, 28.9.2017 sa uskutočnila diskusia s absolventmi, ktorí momentálne študujú na University of Oxford a University of Cambridge. Bola to jedinečná príležitosť dozvedieť sa z prvej ruky všetko o prijatí na tieto najprestížnejšie univerzity na svete.

image

Speakrami boli naši skvelí absolventi:

Mária Balgová (GBAS 2005-2010) „GBAS mi dal skvelé akademické základy, úžasných priateľov a niekoľko vzorov, ale najmä ma postrčil k oveľa väčším snom a ambíciám. Keď som sa rozhodla prihlásiť sa na Cambridge, podpora zo strany školy bola nezabudnuteľná. Po cambridgeskom bakalári z ekonómie som dostala štipendium na magisterské štúdium ekonómie v Oxforde. Počas štúdia som absolvovala niekoľko stáží v londýnskom City a tri mesiace som písala pre Financial Times. Na Oxforde pokračujem v ekonómii doteraz v rámci môjho PhD. Venujem sa regionálnym rozdielom a nezamestnanosti – motiváciou pre mňa boli slovenské hladové doliny.“

Marek Sklenka (GBAS 2013-2015) Marek prišiel na GBAS v roku 2013. V priebehu druhého ročníka sa hlásil o štipendium HMC, vďaka ktorému išiel na dva roky do UK na Stamford School. Odtiaľ sa najprv hlásil na Cambridge a dostal conditional offer na Natural Sciences, ktorú však nesplnil. Zobral si teda gap year a poslal prihlášku na Oxford. Momentálne drží unconditional offer od Oxfordu a 29. septembra odlieta začať štúdium Physics and Philosophy, na ktoré sa veľmi teší.