Sučany Alumni logo

English version | Prihlásenie - Registrácia

15. 03. 2018

Príspevok na pretestovanie pomohol 15 žiakom

10 žiakov Základnej školy Pavla Horova z Michaloviec a 5 žiakov Základnej školy Markušovce (okres Spišská Nová Ves) sa zúčastnilo 10. a 17. februára 2018 pretestovania v Sučanoch. Žiakov sme mohli podporiť vďaka podpore od Accenture Nadačný fond – Nadácia Pontis. Veľká vďaka patrí v prvom rade učiteľkám programu Teach for Slovakia (GBASáčke Angelike Fogášovej a Veronike Šustákovej), ktoré boli ochotné v čase svojho voľna vziať ich žiakov do Sučian.

image

Reakcie:
Ďakujeme veľmi pekne… Teší ma, že medzi absolventmi sú takí iniciatívni mladí ľudia, ktorým nie je ľahostajné, že niektorí žiaci si naozaj nemôžu (alebo len s veľkými problémami) dovoliť zaplatiť predtestovanie. Prajem všetko dobré a držím Vám palce grin
Marta Lamošová, riaditeľka Základnej školy SNP Sučany

Ešte raz by som sa chcela veľmi poďakovať za príležitosť zúčastniť sa pretestovania. Myslím si, že to bola pre decká veľmi obohacujúca skúsenosť a rovnako aj pre mňa smile Prosím, poďakuj za nás aj Simonke, že nám venovala svoj voľný čas a venovala sa nám. Srdečná vďaka za všetko.
Veronika Šustáková, učiteľka programu Teach for Slovakia, ZŠ Markušovce

image

Náš výlet do Sučan mi veľmi pomohol v rozhodovaní medzi gymnáziami. Mala som možnosť vidieť rozdiel medzi prijímačkami v našom meste a inde. Bolo to super, nakoľko to vyzeralo úplne ako na skutočných prijímačkách o to to bolo lepšie, že sme si to mohli vyskúšať normálne. Som rada, že som sa tohoto mohla zúčastniť.
Michaela Bakajsová, 8.B, ZŠ Pavla Horova, Michalovce

V Súčanoch sa mi páčilo. Škola naplnila moje predstavy, mali tam pekný a rozľahlý areál, pekne ozdobené chodby a všetko bolo celkovo premyslené. Veľmi sa mi páčilo, že študenti mohli predávať vlastné občerstvenie. Testy boli o niečo ťažšie, ako som si predstavovala. Najviac ma zaskočila matematika, pretože tam bolo kopec veci, ktoré sme nepreberali. Pri oprave testov boli učitelia trpezliví a vysvetlili nám tie veci, ktorým sme poniektorí možno nerozumeli. Páčil sa mi ich prístup k žiakom a že aj takého skúšobné testovanie dokázali urobiť celkom hravou formou. Naučila som sa pár nových veci, ktoré budú určite potrebné na naozajstné prijímačky a dalo mi určitú predstavu o tom, ako to bude prebiehať. Ak by bola ešte jedna príležitosť si to zopakovať, využila by som ju.
Lenka Egriová, 9.B, ZŠ Pavla Horova, Michalovce

image

Bol to veľmi dobrý zážitok so super ľuďmi. Testovanie prebiehalo v pokoji bez stresu a nejakých obáv. Bolo to dosť náročné, ale keďže je to bilingválne gymnázium a je to pre deviaty ročník tak je to obvyklé. Mali sme veľmi milú učiteľku ktorá k nám bola pridelená, všetko nám vysvetlila veľmi stručne ale tak aby sme v tom mali jasno. Najskôr sme boli trochu nervózni z toho ako to tam bude vyzerať, teda akého budeme mať učiteľa/ku ale bolo to v pohode.
Timea Ondová, 8.A, ZŠ Pavla Horova, Michalovce

Tento projekt sa mohol uskutočniť vďaka podpore Accenture Nadačný fond – Nadácia Pontis. ĎAKUJEME.
image