Sučany Alumni logo

English version | Prihlásenie - Registrácia

03. 06. 2018

Weekend in Bratislava: GBASáci znova v akcii

Ako štipendisti Sučany Alumni sa nestretávame len v škole, ale mnohokrát aj mimo nej. Spoločný víkend v Bratislave sa už stal tradíciou, a tak sa každý rok tešíme, že spoznáme ďalšie časti nášho hlavného mesta. Tento rok sa konal 19. a 20. mája 2018.

image

Keď sa v sobotu na hlavnej stanici naše cesty stretli, hneď sme pokračovali na spoločný obed. Tam sa k nám pridal bývalý GBAS-ák, Roman Bašár, ktorý študoval finančnú ekonómiu na univerzite v St. Andrews v Škótsku a dnes pracuje ako Associate Analyst v private equity spoločnosti IPM. Podelil sa s nami o svoje skúsenosti týkajúce sa nielen štúdia v zahraničí či kariéry, ale aj osobnostného rozvoja. Svoje rozprávanie zhrnul radou: daj všetko do toho, čo práve robíš, a váž si ľudí okolo seba.

image

image

Čo je lepšie na upevnenie kolektívu ako spoločenská tímová hra? Našou ďalšou zastávkou bol Space World, kde sme nechali veľkú časť svojej energie, no odchádzali sme so spokojným úsmevom. Laser Game, ktorú toto centrum ponúka, naozaj stojí za to.

image

Sobota, 16:30 – 17:30, prekvapenie. Presne takto znel náš oficiálny program. Po nasadnutí do auta sme sa postupne vzďaľovali mestskému ruchu. Netrvalo dlho a začali sme stúpať do kopca. A vtedy niektorí z nás začali tušiť, čo je tajným bodom nášho programu – Televízna veža na Kamzíku. Tá zo svojej vysoko položenej kaviarne ponúka výhľad, ktorý väčšina z nás neskôr označila za najlepšiu časť výletu. Príjemne nás prekvapilo najmä množstvo zelene, keďže sme boli obklopení kopcami Malých Karpát.

image

Sobotný večer pokračoval v Bowlingovom národnom centre. Pridali sa k nám aj ďalší bývalí GBAS-áci, ktorí sa nachádzali v Bratislave.

image

Po dvojhodinovej hre sme sa vybrali na prechádzku mestom, počas ktorej nám Tomáš Jacko povedal viac o histórii mnohých budov či mostov, ktoré nám nočná Bratislava vysvietila.

image

Na druhý deň nás hneď po raňajkách čakala zrúcanina hradu Devín, ktorá sa nachádza na sútoku riek Dunaj a Morava. Vďaka prírode okolo a slnečnému počasiu pôsobilo toto miesto priam rozprávkovo. Po obzretí expozície archeologických nálezov z tohto miesta sme sa zastavili pri hradnej studni, ktorá má hĺbku až 55 metrov.

image

Spoločný víkend sme ukončili obedom a o chvíľu sme si mávali na vlakovej stanici. S myšlienkou, čo nás asi čaká o rok.

Simona Kovaľová

image