Sučany Alumni logo

English version | Prihlásenie - Registrácia

15. 07. 2018

3 laptopy od Accenture už majú svojich majiteľov

image
Vďaka Štefanovi Korbeľovi sa nám podarilo získať od Nadačného fondu Accenture 3 ako nové laptopy. Ponúkli sme najprv vedeniu školy, nech nám spolu s učiteľmi pomôžu vybrať šikovných žiakov, ktorí by si laptopy najviac zaslúžili, resp. ktorí by ich najviac potrebovali. Našej žiadosti nebolo vyhovené z dôvodu citlivosti údajov. Následne sme oslovili celú GBASácku komunitu, nech nám pomôže s nomináciami. Prišli nám iba 2 odporúčania na žiakov, ktorí už laptop buď majú alebo si finančne nemajú problém kúpiť si nový.

Rozhodli sme sa preto 2 laptopy venovať dvom žiakom zo Základnej školy v Kecerovciach (okres Košice-okolie), ktorí laptop nemajú a ani si ho kvôli ťažkým sociálnym podmienkam v ich rodinách nemôžu dovoliť. S výberom nám pomohla ich triedna pani učiteľka Zuzana Sojková, ktorá sa do tejto školy dostala cez program Teach for Slovakia. Vybrali sme šikovného žiaka a žiačku, ktorým možnosť využívať počítač umožní intenzívnejšie sa venovať štúdiu a zvýši tak ich šancu dostať sa na kvalitnú strednú školu a neskôr snáď aj na univerzitu. Držíme im palce! Bolo by úžasné, keby sa tieto laptopy pre nich stali kľúčovými pre ich kariéru.

image

Tretí laptop sme sa rozhodli venovať našej štipendistke Simone Kovaľovej, ktorá už od prvého ročníka dokazuje, že sme sa s výberom nemýlili! Veľmi nám napríklad tento rok pomohla s pretestovaním. Venovala sa žiakom základných škôl, ktorým sme preplatili pretestovanie v Sučanoch.

image

ĎAKUJEME!
image