Sučany Alumni logo

English version | Prihlásenie - Registrácia

17. 03. 2019

News from Sučany Alumni (March 2019 Issue)

imagePrinášame ďalšie vydanie noviniek zo Sučian a aktivít Sučany Alumni. Nazbieralo sa nám toho od júna dosť. Plus už tradične archívne číslo Karisu!

 


H O T   N E W S:

• Stalo sa
1/ Student and Staff Awards 2017/2018: výsledky
2/ Sučany Beer&Games - Prague Edition
3/ ZŠ Kecerovce na výlete za inšpiráciou v Bratislave
4/ 3 laptopy od Accenture už majú svojich majiteľov
5/ Letná láska s mikroskopom
6/ Štipendiá a štipendisti 2018/2019
7/ Embryogenéza – ako sa z votrelca stáva človek
8/ Nový podpredseda SA
• Stane sa
9/ Duch GBASu bude žiť ďalej vďaka 2% z daní
10/ Plány do konca šk. roka 2018/2019
11/ Alumni oslávi v lete 10. narodeniny
• Iné
12/ Jeden rok od kauzy básnička - odpovede školy
13/ KARIS May - June 2016 Issue

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
F U L L   N E W S:

• STALO SA

1/ Student and Staff Awards 2017/2018: výsledky
Minulý školský rok nám prišiel rekordný počet nominácií. Žiaci školy vyplnili celkovo 23 nominácií na 12 učiteľov! Pozrite si, kto bol nominovaný. Ocenenie Staff Award 2018 získala p. Viera Kampošová. Gratulujeme!

image

Doteraz býval skôr trend oveľa vyššieho počtu nominácií na Student Award. Žiaci vyplnili celkovo iba 5 nominácií žiakov. Pre tento nízky počet sme sa rozhodli víťaza Student Award 2018 nevyhlásiť.

2/ Sučany Beer&Games - Prague Edition
V júni 2018 zorganizoval Štefan Korbeľ stretnutie absolventov v Prahe. Okrem fajnového pivka sa Pražáci aj dobre zahrali!
image

V prípade, že by ste chceli zorganizovať alebo ste zorganizovali podobnú GBAS akciu, tak budeme radi, keď nám dáte vedieť.

3/ ZŠ Kecerovce na výlete za inšpiráciou v Bratislave
Vďaka podpore od Accenture Nadačný fond – Nadácia Pontis sme mohli prispieť sumou 1200 eur pre žiakov zo ZŠ Kecerovce na výlet, o akom sa im ani nesnívalo. Cieľom projektu a výletu bolo ukázať žiakom pochádzajúcim aj zo znevýhodneného prostredia na východe Slovenska možnosti, ktoré život - nielen v Bratislave - ponúka. Počas pár dní v Bratislave sa mali možnosť presvedčiť, že sa oplatí snažiť a neustále na sebe pracovať. Ďalším krokom je pre nich dostať sa na čo najlepšiu strednú školu a snažiť sa tak dosiahnuť čo najvyššie vzdelanie. To im pomôže neskôr získať zamestnanie, ktoré ich nielen uživí ale snáď bude aj napĺňať. Zvyšnú časť grantu sme venovali žiakom základných škôl na pretestovanie v Sučanoch. Celý článok tu.

image

4/ 3 laptopy od Accenture už majú svojich majiteľov
imageVďaka Štefanovi Korbeľovi sa nám podarilo získať od Nadačného fondu Accenture 3 ako nové laptopy. Ponúkli sme najprv vedeniu školy, nech nám spolu s učiteľmi pomôžu vybrať šikovných žiakov, ktorí by si laptopy najviac zaslúžili, resp. ktorí by ich najviac potrebovali. Našej žiadosti nebolo vyhovené z dôvodu citlivosti údajov. Následne sme oslovili celú GBASácku komunitu, nech nám pomôže s nomináciami. Prišli nám iba 2 odporúčania na žiakov, ktorí už laptop buď majú alebo si finančne nemajú problém kúpiť si nový. Rozhodli sme sa preto 2 laptopy venovať dvom žiakom zo Základnej školy v Kecerovciach (okres Košice-okolie), ktorí laptop nemajú a ani si ho kvôli ťažkým sociálnym podmienkam v ich rodinách nemôžu dovoliť. Tretí laptop sme sa rozhodli venovať našej štipendistke Simone Kovaľovej, ktorá už od prvého ročníka dokazuje, že sme sa s výberom nemýlili! Celý článok tu.

5/ Letná láska s mikroskopom
Alebo ako sa Zuzka Hudáčová vďaka našej absolventke do výskumného laboratória dostala a čo všetko vyskúmala. Celý článok tu.

image

6/ Štipendiá a štipendisti 2018/2019

Štipendistami a štipendistkami Sučany Alumni v tomto školskom roku sú: Timotej Oršula (1. ročník), Zuzana Hudáčová, Timotej Kopča, Dario Mikuš, Filip Fukas (všetci 2. ročník); Jakub Abrahám, Jozef Skokan (všetci 3. ročník), Simona Kovaľová (4. ročník). Gratulujeme! Štipendium Milana Hodžu sme v tomto školskom roku neudelili.

image

7/ Embryogenéza – ako sa z votrelca stáva človek

Najlepší spôsob ako pochopiť biologickú podstatu človeka, je pozrieť sa na úplný začiatok života jedincov tohoto druhu, na záhadný, dlho skúmaný, no stále nedostatočne prebádaný proces – embryogenézu. Úvod do embryológie prišiel na GBAS Biology Club predniesť absolvent Juraj Michalec (2018). Celý článok tu.

image

8/ Nový podpredseda SA

imageNa valnom zhromaždení dňa 21.12.2018 bol jednohlasne zvolený za podpredsedu SA Roman Bašár (ročník 2005–2010). Na poste nahradil Petra Paulíka. Roman študoval v Sučanoch v rokoch 2005 až 2010. Počas svojho pôsobenia pracoval ako člen a neskôr aj predseda Žiackej školskej rady, člen debatného klubu a neskôr aj ako člen Rady školy. Po ukončení štúdia krátko študoval na University of Aberdeen, odkiaľ prestúpil na University of St Andrews, kde v roku 2015 doštudoval s titulom MA vo Finančnej Ekonómii. Roman - vitaj v tíme! wink Viac info o Romanovi a členoch predsedníctva tu.

• STANE SA

9/ Duch GBASu bude žiť ďalej vďaka 2% z daní
image
Pomôžte Sučany Alumni aj naďalej pomáhať a inšpirovať. Prezentáciu aj s novými fotkami nájdete tu.

Podporte nás cez 2% z vašich daní – údaje potrebné na ich poukázanie nášmu občianskemu združeniu:
Obchodné meno: Sučany Alumni – Spoločnosť absolventov gymnázia v Sučanoch
Právna forma: občianske združenie
Sídlo – obec, PSČ, ulica, číslo: Sučany, 03852, Komenského, 215
IČO: 42069343

ĎAKUJEME! Sumár našich aktivít od vzniku a počas šk. roka 2017/2018 tu.

10/ Plány do konca šk. roka 2018/2019

Z dôvodu nového zloženia predsedníctva SA a situácie na GBASe, do ktorej sme sa dostali po našej reakcii na kauzu básnička, fungujeme v mierne obmedzenom režime. Pracujeme však na viacerých aktivitách, o ktorých budeme informovať. Do konca šk. roka chceme určite uskutočniť naše už tradičné ocenenia Student & Staff Awards. Pokračujeme v práci s našimi štipendistami a taktiež plánujeme pokračovať na dlhodobejších aktivitách ako nový web a GBAS House.

11/ Alumni oslávi v lete 10. narodeniny

V lete to bude presne 10 rokov od chvíle, keď sme v pôvodnom zložení Tomáš Jacko, Peter Paulík, Jakub Malý a Ivan Polák založili Sučany Alumni - Spoločnosť absolventov gymnázia v Sučanoch.

image

• INÉ

12/ Jeden rok od kauzy básnička - odpovede vedenia školy

Na webe školy boli zverejnené odpovede vedenia školy na otázky zástupcov žiakov. Kauza básnička po našej reakcii ovplyvnila a ohrozila aj našu činnosť. Množstvo absolventov a našich členov sa aktívne o dianie v škole zaujímalo.

13/ KARIS May - June 2016 Issue

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
Long live the GBAS spirit!

image
Tomáš Jacko
http://www.sucanyalumni.sk
.(Pre zobrazenie tejto e-mailovej adresy musíš mať zapnutý JavaScript)
—>Podporte nás a naše aktivity<—